امید جهانشاهی یکشنبه 9 خرداد 1395 05:30 ب.ظ نظرات ()
بازگشت پیکر مطهر شهید «مدافع حرم»، پس از یک سال
پیکر مطهر شهید مدافع حرم «علی اصغر شیردل» بعد از گذشت یکسال از شهادتش به میهن اسلامی بازگشت.
شهید علی اصغر شیردل بازگشت پیکر مطهر شهید «مدافع حرم»، پس از یک سال
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0%

به گزارش سرویس مقاومت جام نیـوز، پیکر مطهر شهید مدافع حرم، علی اصغر شیردل، بعد از گذشت یکسال از شهادتش به میهن اسلامی بازگشت. شهید علی اصغر شیردل یکی از پاسداران رشید انقلاب بود که برای کمک به مردم مظلوم سوریه و دفاع از حریم اسلام زندگی آرام خود را رها کرد و داوطلبانه عازم سوریه شد. او در 3 خرداد 57 و در بحبوحه پیروزی انقلاب به دنیا آمد و همیشه می‌گفت تولد من با آزادسازی خرمشهر یکی شده است. او فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی سخت افزار کامپیوتر بود. شیردل از نیروهای مخلص و تحصیلکردۀ نظام بود که در بین خانواده و دوستان به حسن رفتار و اخلاق شهرت داشت.

 

او در سال 1384 با هدی کمالیان ازدواج کرد و در سال 1388 خدا فرزندی به آن‌ها عنایت کرد که اسم او را امیرعلی گذاشتند. امیرعلی تنها فرزند آن‌‌ها حالا 6 ساله است. شهید علی اصغر شیردل 30 اردیبهشت سال 94 در سن 37 سالگی در سوریه به شهادت رسید ولی پیکرش همانجا ماند و در شمار شهدای مفقود الجسد جای گرفت. حالا بعد از یکسال پیکر مطهر این شهید مدافع حرم به وطن بازگشته است و در زادگاه خود خاکسپاری خواهد شد.

 

تاکنون مستندهایی از جمله مستند تلویزیونی « از آسمان» و مستند تلویزیونی «ملازمان حرم» از زندگینامه این شهید مدافع حرم پخش شده‌اند.